Funkcjonalny i wygodny stół oraz odpowiednio dobrane krzesła to niezastąpiony element każdego domu. W szczególności dotyczy to kuchni – blaty kuchenne mogą stanowić doskonałą płaszczyznę roboczą, nie zastąpią jednak nawet najmniejszego stołu, przy którym możemy usiąść i zjeść śniadanie.

Jednak znalezienie modelu, który będzie pasował do wystroju naszej kuchni i spełni swoją funkcję – nawet gdy nasza rodzina liczebnie odstaje od modelu 2 + 1, nie jest takie proste. W niewielkich kuchniach nieraz brakuje miejsca na wstawienie stołu, przy którym mogłaby usiąść cała rodzina.

Ze względu na ograniczenia przestrzenne musimy się zadowolić namiastką stołu rodzinnego – zdającego egzamin przy 2-4 osobach. Kłopoty pojawiają się gdy planujemy urządzić domowe przyjęcie lub rodzinny obiad. Jeśli nie chcemy by nasi goście byli zmuszeni do korzystania ze stołu w „systemie rotacyjnym” musimy zadbać o odpowiednie dostosowanie wielkości blatu do liczby osób, które przy nim zasiądą. Wyburzenie ściany pomiędzy kuchnią a jadalnią, pozwalające na powiększenie przestrzeni i zwiększające ustawność pomieszczenia, nie zawsze jest możliwe. W takich sytuacjach doskonale zdaje egzamin rozkładany stół, który w razie potrzeby możemy bez problemu przenieść do pokoju.

Czasami jednak wyjątkowa funkcjonalność tych mebli wiąże się z rezygnacją z interesujących rozwiązań wzorniczych oraz mniejszą możliwością dopasowania stołu do pozostałych mebli w kuchni. Nie jest to jednak regułą. Z myślą o wszystkich tych, którzy szukają mebla funkcjonalnego i modnego, a przy tym dostosowującego się pod względem wzornictwa do naszych oczekiwań stworzono system stołów Opti plus by Klose.

Ten wyjątkowy program dostosowuje się do nas – do naszych potrzeb i warunków przestrzennych, pozwalając jednocześnie na dopasowanie wzornicze stołu do pozostałych mebli w kuchni lub jadalni. Jak to jest możliwe? W ramach systemu powstały dwie linie wzornicze: stylizowana – „Opti plus classic” i nowoczesna „Opti plus modern”, każda z nich posiada 5 modułów wielkości. Możliwość dodatkowego wyboru wersji 2 lub 4 wkładkowej pozwala na zmianę funkcji użytkowania stołu od 4 aż do 16 osób. Umożliwia to połączenie zalet małego stołu sprawdzającego się w niedużych kuchniach lub jadalniach z funkcjonalnością stołu rodzinnego, pozwalającego na komfortowe użytkowanie mebla podczas dużych uroczystości. W ofercie Opti plus znajdziemy m.in. wyjątkowy model o wymiarach 95 x 95 cm, który możemy rozłożyć aż do 295 cm.
Jednak w przypadku stołów Opti plus możliwości dopasowania nie ograniczają się tylko do wielkości… Koncepcje systemowe opracowane przez projektantów firmy KMK Kolekcja Mebli pozwalają na modyfikację mebli również pod względem designu. Dzięki czemu, niezależnie od wybranej aranżacji – w kolekcji Opti plus znajdziemy stół, który harmonijnie dopełni wystrój naszej kuchni. Co jest szczególnie istotne w przypadku kuchni otwartej, gdzie styl kuchni i salonu musi ze sobą współgrać.

Kolor, kształt nóg oraz wielkość i rodzaj blatu to nie wszystko – liczą się szczegóły. W przypadku systemu Opti plus by Klose dbałość o detale widoczna jest w każdym elemencie mebla. Wszystkie stoły są bardzo starannie wykończone. Aby ich wygląd był doskonały, niezależnie od tego czy są rozłożone czy nie – mechanizm umożliwiający rozkładanie blatu został starannie zamaskowany dzięki zastosowaniu specjalnych wkładek z dodatkowymi oskrzyniami. Wytrzymałość zaprojektowanych konstrukcji zależy przede wszystkim od rodzaju i jakości zastosowanych materiałów – dlatego tworząc system stołów Opti plus firma KMK Kolekcja Mebli postawiła na drewno. W ramach linii „Opti plus classic” tworzone są stoły na bazie 3 rodzajów drewna: dąb, czereśnia oraz buk, w przypadku nowoczesnej rodziny wzorniczej na bazie: buku, buku twardzielowego, dębu i orzecha.
Dzięki oferowanym przez Opti plus możliwościom wyboru możemy „zaprojektować” własny stół – mebel, który uwzględni nasze potrzeby i upodobania, a jednocześnie da nam możliwość wykorzystania powierzchni kuchni lub jadalni w zależności od sytuacji. Innowacyjność stworzonego przez firmę Klose systemu doceniono na tegorocznych targach MTP Meble Polska 2010 przyznając mu Złoty Medal MTP.
Więcej na www.optiplus.pl

Schudnij Na Wiosnę! Zamów Ułożony Pod Ciebie Jadłospis Diety Proteinowej Kliknij TUTAJ

Reklamy