Akord w muzyce to współbrzmienie co najmniej trzech dźwięków o różnej wysokości i nazwie. Akord w firmie Deante to wyjątkowa propozycja zlewozmywaków stalowych.

Kuchnia to już nie tylko miejsce służące do przygotowania posiłków, ale także przestrzeń, w której spędzamy bardzo dużo czasu, wypoczywamy, przyjmujemy gości, spotykamy się z rodziną. Badania przeprowadzone przy użyciu ankiety internetowej przez firmę Whirlpool między innymi w Polsce, w marcu 2009r* wykazały, że Polacy spędzają w kuchni 2,5 dnia w tygodniu, nieznacznie ustępując Włochom, którzy najwięcej czasu w ciągu tygodnia przebywają w tym pomieszczeniu, w sumie 2,7 dnia.

Wraz z mocnym akordem czerwieni do naszej kuchni (fot.) został wprowadzony nowy zlewozmywak stalowy Akord firmy Deante. Ergonomiczną, funkcjonalną kompozycję wnętrza, zbudowała klasyczna opozycja czerwieni i czerni nadając południowego gorącego charakteru aranżacji. Dominantę kolorystyczną stanowią czerwone szafki uzupełnione o czarne akcenty blatu, wygodnego, nowoczesnego krzesła obrotowego i ceramiczne dodatki. Neutralna czerń równoważy duże powierzchnie czerwieni, łagodząc jej działanie. Polecamy również łączenie, karmazynowych tonacji, czy odcieni burgunda z szarością czy bielą. Toczącą się w naszej aranżacji corridę barw uzupełnia drapieżna i dynamiczna bateria Jaguar z wyciąganą wylewką, która przez swą funkcjonalność podnosi komfort użytkowania.

Użycie ostrych nasyconych barw w aranżacji wnętrza może wpływać na nasze samopoczucie. Czerwień przez swą temperaturę uważana jest za kolor silnie oddziałujący na zmysły. Ta dynamiczna i aktywna barwa pobudza psychikę i świetnie pasuje do pomieszczeń, w których aktywnie spędzamy czas, pokoi dziennych, hallu, czy kuchni. Pobudzając apetyt, wspomaga wydzielanie soków żołądkowych, dlatego jej użycie w pomieszczeniu, gdzie spędzamy tak dużo czasu i spożywamy posiłki jest uzasadnione. Jednocześnie proponujemy ją wszystkim młodym, dynamicznym, odważnym osobom, które nie boją się śmiałych zestawień kolorystycznych to kolor pasji, władzy, namiętności podnosi ciśnienie krwi, stymuluje pobudzająco cały organizm – wpływając na układ krążenia i serce. Pod wpływem czerwieni następuje wzmocnienie organizmu, wzrost jego odporności. Pomaga ona pokonać zmęczenie, poprzez swą temperaturę dodając energii i witalności, wzmaga wolę walki i optycznie ociepla wnętrze. Według antycznej teorii Hipokratesa o temperamentach czerwień odpowiadała sangwinikowi. W okultyzmie kolor ten symbolizuje pewność siebie, rozwój osobowości. Osoby lubiące czerwień cechuje odwaga i asertywność, a według Feng shui jest ona kolorem szczęścia. Stworzone przez nas wnętrze jest jednocześnie eleganckie i nowoczesne, nie należy zapominać o tym, że czerwień to też ulubiona barwa XX wiecznej awangardy. Zgodnie z teorią neoplastycyzmu działanie całego świata opiera się na zasadzie przeciwieństw, siły aktywnej – biernej, pionów i poziomów, wyrażanych poprzez trzy barwy podstawowe żółty, niebieski i czerwony oraz trzy nie kolory: biel, czerń i szarość. Linia pionowa oznaczała dynamizm, a pozioma statykę. Teoria ta zwróciła uwagę artystów na barwy podstawowe w tym czerwień, po którą wciąż chętnie sięgają designerzy i artyści, tworząc pełne energii, dynamiczne kompozycje. Aranżując kuchnie, wykorzystajmy ogromną moc czerwieni, by uczynić nasze wnętrze przestrzenią prywatną, odpowiadającą naszemu temperamentowi.

· Badanie Pocket&Planet przeprowadzone przy użyciu ankiety internetowej przez firmę Whirlpool w Polsce, we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, wśród 300 respondentów w wieku 23-55 lat, w marcu 2009r.
· Źródło: http://deante.pl Deante Sp. J.

Schudnij Na Wiosnę! Zamów Ułożony Pod Ciebie Jadłospis Diety Proteinowej Kliknij TUTAJ

Reklamy