Zapytałam jedną z moich przyjaciółek, projektantkę wnętrz, „Co musi mieć nowoczesny sprzęt kuchenny?” Odpowiedz była szybka i konkretna-„atrakcyjny design, który spowoduje, że kuchnia nie będzie różnić się stylem od reszty mieszkania” Tendencja do łączenia kuchni z salonem jest jednym z trendów, które obowiązują od kilku sezonów, dlatego też, styliści i projektanci wnętrz, proponują wręcz eksponowanie modnych sprzętów kuchennych, stylizowanej lodówki czy industrialnego okapu. Urządzenia AGD same w sobie muszą być ozdobą, a ich wygląd ma być nowoczesny i designerski. Podobnie jak w modzie, kuchenne trendy lansują biel i czerń jako najmodniejsze kolory w kuchni. Ten trend potwierdziły tegoroczne targi Eurocucina w Mediolanie, na których wielu producentów jak Falmec czy Nardi zaprezentowało białe, czarne i stalowe urządzenia AGD, okapy, piekarniki i czarne lodówki.

nardi_okap

Cóż bardziej pasuje do nowoczesnej białej lub czarnej kuchni jak odpowiednio dobrane wyposażenie? Połączenie bieli i czerni pozwala na osiągnięcie wspaniałego efektu estetycznego, opartego na kontraście. Kombinacja tych dwóch kolorów w kuchni jest ponadczasowa i wyrafinowana. Moda na styl nowoczesny w kuchni w której dominują proste linie mebli, często wykończonych na wysoki połysk jeszcze bardziej sprzyja popularyzacji tego trendu. Jedną z dzisiejszych propozycji jest stalowy okap kuchenny Icon. To doskonałe połączenie jakości wykonania i eleganckiego wyglądu z jakich słyną okapy Falmec. Nowością jest podświetlany, luminescencyjny panel, który dodaje Iconowi designerskiego wyglądu.

falmec okap icon bialy czarny, projekty kuchni, okapy

icon-1-mediolan

W nowoczesnej kuchni świetnie sprawdzi się przyścienny okap Quasar, wykonany ze stali nierdzewnej Fasteel – odpornej na ślady odcisków dłoni. Dostępny jest w kolorze czarnym, grafitowym, białym i inox.

quasar_bialy_czarny, projekty kuchni, okapy

quasar-mediolan-5

Warto zobaczyć też okap Blade wykonany ze szczotkowanej stali nierdzewnej AISI 304, wykończony hartowanym szkłem, podświetlanym dodatkowo listwą rozświetlająca panel. Listwa dostępna jest w kolorze białym lub czarnym. Oba kolory sprawdzą się zarówno w nowoczesnej jak i klasycznej kuchni.

blade_bialy_czarny, projekty kuchni, okapy

blade_czarnyLaguna Bianca i Laguna Nero to okapy przeznaczone dla najbardziej ekskluzywnych kuchni,- doskonale ujął to Falmec- „Laguna jest obiektem czystego designu”. Białe i czarne szkło z jakiego wykonany jest ten okap tworzy niepowtarzalną atmosferę w kuchni.

laguna_biala_czarna, projekty kuchni, okapy

laguna_czarna_aranzacja

Moją faworytką jest luksusowa, czarna lodówka Nardi, stylistyką nawiązująca do stylu retro. Wyrafinowana, elegancja, kto chciałby schować taką lodówkę?

lodowka_nardi_biala_czarna

piekarnik_nardi_srebrny

nardi_piekarnik

nardi-nowe-logo

falmec-031

Schudnij Na Wiosnę! Zamów Ułożony Pod Ciebie Jadłospis Diety Proteinowej Kliknij TUTAJ