Nie jestem Martą Steward ani Nigellą, ale uwielbiam gotować, szczególnie kiedy mogę wykorzystać najnowsze osiągnięcia techniki, jak robot kuchenny kMix Kenwooda.

kmix_robot

Oprócz podstawowej funkcji gotowania, ubijania i mieszania wyróżnia go nieprzeciętny i ponadczasowy design. Powiedziałabym nawet, że jest stylizowany na urządzenia z lat 50 i 60 XX wieku. kMix jest trochę retro, dlatego świetnie wygląda w kuchni urządzonej w stylu wiejskim, rustykalnym czy angielskim. Spodoba się też osobom, które lubią łączyć różne style wprowadzając do wnętrza nowoczesnej kuchni trochę nonszalancji, dzięki której kuchnia nie będzie tak sterylna i zimna.

kmix_aranzacja3

Co najbardziej podoba mi się w kMix to wielka błyszcząca misa wykonana ze stali nierdzewnej o pojemności 4.6 l z wygodnym uchwytem i zakręcone, designerskie mieszadło. Jestem też zachwycona niezwykłą dbałością o detal, obudowa jest zrobiona ze stali nierdzewnej i aluminium wygląda jak by miała przetrwać wieki.

Jest też super przydatna osłona, która zapobiega chlapaniu. Można stać nad mikserem a zawartość misy nie rozbryzguje się wokoło.  kmix_tyl

Poza tym fantastyczny czerwony kolor, choć widziałam też kMix w kolorze czarnym i białym.

kmix_bialy_czarny

W opisie znalazłam informacje, że jest to mikser „planetarny”, co znaczy, że mieszadło pracuje w misie ruchem złożonym – obraca się wokół własnej osi (tak jak w zwykłym mikserze), a równocześnie zatacza okrąg po wewnętrznym obwodzie nieruchomej misy. Planetarny ruch mieszadła zapewnia szybkość i dokładność mieszania, co ma znaczenie przy wyrabianiu ciast lub przyrządzaniu sosów czy musów. Ruch planetarny wyróżnia kMix z pośród innych dostępnych mikserów . Niewiele jest takich na rynku.

Bardzo przydatne są też przystawki, których kMix ma chyba ze 20. Można szybko zamienić go w maszynkę do mięsa, do tarcia, albo do wyrobu makaronu.

zestaw_kmix_przystawki

Tnie makaron na spaghetti, tagliolini, trenette, tagliatelle. Zrobi też makaron rurki. Jeśli lubisz domowy makaron, to koniecznie musisz mieć robota kMix.

przystawki_do_makaronu

W serii kMix Kenwood jest też: blender kielichowy, blender ręczny, mikser ręczny, blender ręczny w zestawie z malakserem i ekspres przelewowy. Wszystkie te produkty dostępne w kolorze czerwonym, czarnym i białym.

zestaw_kmix2

Ps. Robot kMix został wyróżniony w konkursie Dobry Wzór 2009 organizowanym przez Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, gdzie wyróżniane i nagradzane są dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. Do 6 maja można go podziwiać a wystawie w siedzibie Instytutu w Warszawie. Na pewno warto mieć taką ikonę designu w swojej kuchni.

Cena robota kMix 2199zl


Schudnij Na Wiosnę! Zamów Ułożony Pod Ciebie Jadłospis Diety Proteinowej Kliknij TUTAJ

Reklamy