Najnowsze trendy pokazują, że kuchnia wychodzi na salony. Projektanci i designerzy tworzą produkty, które oprócz wygody i funkcjonalności zaskakują pięknymi liniami i nowoczesnym wyglądem, łączą też w sobie kilka funkcji, oprócz podstawowej, dla które zostały stworzone pełnią również funkcję dekoracyjną.

Świetnym przykładem jest najnowsza kolekcja okapów Mirabilia włoskiej firmy Falmec, której dystrybutorem w Polsce jest Grupa Grass. Mirabilia to coś więcej niż okap czy lampa w kuchni to raczej bardzo nowoczesna dekoracja do domu. Oprócz fantastycznego wyglądu okapy wyposażone są w kilka fajnych i przydatnych funkcji jak sensorowe sterowanie i coś co najbardziej mi się spodobało- dodatkowo podświetlona czasza okapu z możliwością regulacji natężenia oświetlenia. Podczas gotowania światło może być jaśniejsze, a kiedy chcemy stworzyć romantyczny nastrój, przyciemniamy je. Zauważyłam, że okapy z linii Mirabilia można montować zarówno przy ścianie jak i nad wyspą. Montowane nad wyspą śmiało mogą zastąpić lampę, co jest ciekawym i praktycznym rozwiazaniem. W czasie pracy są bardzo ciche właściwie ich nie słychać.

Jeszcze jedna zaleta jaką znalazłam to to, że szkło można udekorować różnymi wzorami, dzięki czemu dopasujemy okap do naszego wnętrza, dokładnie tak jak chcemy. W tej linii produktów można znaleźć też okapy ze stali, które również mają wytłoczony wzór- model Moon.

Zobacz też:

Kolorowe projekty kuchni

Schudnij Na Wiosnę! Zamów Ułożony Pod Ciebie Jadłospis Diety Proteinowej Kliknij TUTAJ

Reklamy