Dziś dostałam nowy katalog produktów do kuchni firmy Electrolux. Kuchnie Electroluxa to oprócz nowego designu, który wprowadza do wnętrza ład i harmonię są bardzo praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Lubię kiedy urządzenia oprócz ładnego wyglądu są funkcjonalne i łatwe w obsłudze, a produkty z nowej linii Electroluxa właśnie takie są, już wam mówię dlaczego.

Zacznę od piekarnika, który bardzo mi się spodobał ponieważ oprócz tradycyjnych programów do pieczenia ma też funkcję gotowania na parze i pieczenia tradycyjnego z użyciem pary. Piekarnik parowy ma też w menu opcję zapisania ulubionych przepisów, dzięki czemu nie musimy za każdym razem wybierać odpowiedniego programu pieczenia czy gotowania. Wkładamy potrawę i nastawiamy piekarnik-proste. Bardzo lubię warzywa gotowane na parze dlatego czytając opis w katalogu zwróciłam na to uwagę. Super funkcja.

W nowej linii urządzeń jest też płyta indukcyjna Infinite ma kilka istotnych funkcji, na które warto zwrócić uwagę wybierając kuchnię. Przede wszystkim pola grzewcze pokrywają prawie całą płytę, dlatego można używać garnki różnej wielkości i o różnych kształtach.
Infinite jest też w pełni indukcyjna. Dla tych którzy nie za bardzo wiedzą o co chodzi to wyjaśnię, że płyty te wykorzystują zjawisko indukcji elektromagnetycznej do podgrzewania potraw. Ciepło wytwarzane jest nie na samej płycie, tylko bezpośrednio na dnie garnka, dzięki temu nasza potrawa szybciej się ugotuję. Dużą zaletą jest też to, że zużywają znacznie mniej energii od kuchni elektrycznych, co dziś przy wysokich cenach energii jest dość ważne. Są też łatwe do utrzymania w czystości – nic co się wyleje przypadkowo na taką płytę nie przypali się, co zaoszczędzi nam pracy przy szorowaniu takiej kuchni.

Spodobał mi się też pomysł na „ domowe centrum napojów” czyli dozownik do wody i lodu, który można zabudować niezależnie od lodówki. Spring4you bo taka jest nazwa handlowa urządzenia, posiada saturator z opcją regulacji CO2, dzięki której niegazowaną wodę zmieni nam w gazowaną. Dla mnie jest to też świetna alternatywa dla dozowników w butlach, które zajmują dużo więcej miejsca i nie zawsze pasują do wystroju kuchni. Spring4you posiada podłączenie do sieci wodnej i system filtracji wody.

Nowym urządzeniem w tej linii produktów jest też 15 calowy obrotowy telewizor do zabudowy w kuchni TV4you. Pomyślałam sobie, że telewizor w kuchni to świetny pomysł. Przecież każdy z nas i tak więcej czasu spędza w kuchni niż w salonie gdzie zazwyczaj stoi telewizor.Mógłby zastąpić książkę kucharską i umożliwić gotowanie wraz z ulubionym kucharzem.Pomysł na telewizor w kuchni jest rewelacyjny, muszę nad tym się zastanowić.

web site hit counter

Zobacz też:

Projekty kuchni Feng Shui