Mała kuchnia to wielki problem osób, które ja urządzają. Nie jest łatwo zaprojektować małą kuchnię. Trzeba włożyć dużo wysiłku aby była funkcjonalna i wygodna.

Jest kilka sposobów, które optycznie powiększą małą kuchnię i pozwolą maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń.

Jeśli wasza mała kuchnia jest zamknięta, proponuję ją otworzyć na inne pomieszczenia, wyburzyć ściany łączące kuchnię z innymi pokojami od sufitu po podłogę. Otwarcie kuchni optycznie ja powiększy, wpadnie do niej więcej światła a na granicy kuchni i pokoju będzie można postawić stół z krzesłami, przy którym wygodnie zjemy posiłek.
Granicą która wyznaczy nam kuchnie, może być kolor ścian, inny w kuchni i w pokoju lub inna podłoga, która w kuchni może być ceramiczna.

Nigdy nie zabudujcie waszej małej kuchni meblami od podłogi po sufit. Zrezygnujcie z szafek wiszących. Zastąpcie je półkami, co optycznie pogłębi pomieszczenie.
Jeśli wasza kuchnia jest nieco większa niż 2x2m, możecie powiesić kilka szafek wiszących, ale niech nie tworzą jednej wielkiej bryły. Niech każda z szafek będzie inna. Dodatkowo proponuję przeszklone, matowe fronty, które można podświetlić od środka co da wrażenie przestrzeni.
Fronty mogą być również wykonane ze stali, która świetnie odbija światło i dzięki temu powiększy naszą kuchnię.

Nie montujcie cokołu przy dolnych szafkach. Zostawcie widoczne nóżki wówczas kuchnia nabierze lekkości.

Mała kuchnia lubi jasną, surową kolorystykę, dlatego zrezygnujcie z ciemnych, ciężkich brązów, zieleni, granatów, jasne kolory sprawią, że mała kuchnia wyda się większa i bardziej przestronna.

Zobacz też:

Projekty małej kuchni

Schudnij Na Wiosnę! Zamów Ułożony Pod Ciebie Jadłospis Diety Proteinowej Kliknij TUTAJ

Reklamy