….czyli jak rozsądnie wydawać pieniądze i jak stworzyć projekt kuchni, który nie zrujnuje twojego domowego budżetu.

Jeśli masz problemy z urządzeniem kuchni bo brakuje Ci pieniędzy jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Dzisiaj w modzie jest kuchnia zaprojektowana w twoim własnym stylu.

Dlatego nie poddawaj się … i

co więcej…

  • Wykorzystaj meble które już masz. Stary stół, możesz zagospodarować pod wyspę kuchenną lub możesz umieścić w niej zlew. Jeśli masz stare szafki, ale układ kuchni bardzo Ci odpowiada, zmień same fronty. Jeśli są drewniane, przemaluj je, jeśli są z innych materiałów wymień całe fronty. Jedna z moich klientek „obiła” dosłownie swoje meble płatami blachy i przymocowała je do starych szafek nitami, ciekawe…prawda..a jak wygląda…
  • Dużo kosztują też fachowcy, więc aby nasz plan cięcia budżetu został zrealizowany, podwiń rękawy i sam wykonaj pracę, które uważasz, że dasz radę zrobić. Zaoszczędzisz w ten sposób około 18-25% kosztów.

Ps. możesz też poprosić znajomych o pomoc

  • A teraz bardzo ważne……dokonuj mądrych wyborów, podejmuj rozsądne decyzję. Nie wybieraj pomiędzy drogimi materiałami a dobrym fachowcem i nie zwlekaj do ostatniej chwili z jego zatrudnieniem. Dobry fachowiec nawet z kiepskich materiałów potrafi zrobić cudo. Dopytaj znajomych o wykonawcę i zobacz co do tej pory zrobił, ale nie przed kilkoma tygodniami. Najlepiej zobaczyć mieszkanie, które fachowiec zrobił pół roku wcześniej. Wtedy ocenisz czy warto go zatrudnić. Dzięki temu możesz zaoszczędzić kolejne złotówki. Dobrze wiedzą o tym te osoby, które musiały drugi a nawet trzeci raz kupować materiały i kolejny raz spędzić godziny w internecie i na telefonach w poszukiwaniu kolejnych wykonawców, którzy poprawią prace poprzednich.

Naprawdę dobry fachowiec to jeszcze jedna zaleta: będziesz mieć spokojny sen i zaoszczędzisz na psychoanalityku, który będzie cię leczył po nieudanym remoncie.

  • Zanim wybierzesz się na zakupy sprawdź ceny potrzebnych materiałów w poszczególnych sklepach. Zdarza się, że różnica w cenach jest duża. Więc jeśli chcesz nie przekroczyć budżetu to sprawdź ceny!
  • … jeszcze jedno.. przedmioty gotowe kupowane w sklepach czasem są tańsze niż zamówione u rzemieślnika. Dlatego warto poszukać przedmiotów, które nam się podobają, które widzieliśmy w gazecie najpierw w sklepach a potem dopiero skierować swe kroki do wykonawcy. Porównać jakość, cenę i dokonać wyboru.

Jak widać urządzanie czy projektowanie kuchni to dokonywanie wyborów, trafnych wyborów…

Zobacz też:

Projekty trudnych, wąskich kuchni

Pozdrawiam

Schudnij Na Wiosnę! Zamów Ułożony Pod Ciebie Jadłospis Diety Proteinowej Kliknij TUTAJ

Reklamy