Projekt Kuchni W Domu Na Mazurach

dom_mazury01.jpg Witajcie moi stali czytelnicy, nowych też serdecznie pozdrawiam. Jestem jeszcze oczarowana świętami, które spędziłam poza Warszawą na pięknym Podlasiu. Było cudownie, czyste powietrze, lasy i świąteczne zapachy sprawiły, że mogłabym tam zamieszkać. Nasunęła mi się taka myśl aby, pokazać pracę Radka Banasia, który stworzył przepiękny projekt kuchni i całego wnętrza domu na Mazurach. Projektowanie kuchni w stylu wiejskim musi spełniać kilka ważnych cech, przede wszystkim odpowiedni wybór materiałów i wykończenie mebli, kuchnia powinna być duża i przestronna, piec kuchenny, kaflowy o stylizowanych frontach. W kuchni wiejskiej musi się znaleźć miejsce na duży stół z krzesłami oraz duży kredens. Trzeba też pamiętać o odpowiednim wyposażeniu takiej kuchni, oczywiście w najnowocześniejszy sprzęt kuchenny, który ułatwi nam pracę w kuchni. Radek o tym wszystkim pamiętał i stworzył projekt, który bardzo mi się spodobał. Jestem pod dużym wrażeniem efektów pracy jakie zobaczyłam.

Początki całego przedsięwzięcia jak zwylke były bardzo trudne. Dom-stary poniemiecki, obora, stajnia, mur pruski, ściany z głazów lepionych na glinę powstały przed 1900 rokiem. Nieremontowane i bardzo zaniedbane gospodarstwo nadawało się jedynie do rozbiurki-jak wydawało się właścicielom, jednak konserwator zabytków nie zezwolił na zburzenie budynków. Gdyby nie przepiękna okolica, spokój, śpiew ptaków i jezioro nad brzegiem, którego znajduje się gospodarstwo, właściciele zrezygnowaliby z jego odbudowania. Pominę całą dalszą historię i pokarzę od razu efekt ciężkiej pracy Radka i całej ekipy wykonawców, którzy dniem i nocą, w pogodę i deszcz pracowali, aby doprowadzić budynki do stanu jaki widać na zdjęciach.

kamien_data.jpg dom_mazury03.jpg dom_mazury02.jpg

ganek.jpg stodola_mazury.jpg

Dom nawiązuje do tradycyjnej wiejskiej zabudowy, został odbudowany do wygladu z 1900 roku, tylko dach z gontu osikowego kładziony przez górali z okolic Zakopanego świadczy o bliskości architektuy „domu polskiego“.

Wszystkie elementy odwzorowano niemal perfekcyjnie – miedziane rynny, skrzynkowe okna z modrzewia, wszystkie elementy konstrukcyjne drewniane wykonano z modrzewia tylko ściany obrysu domu są murowane.

Posesja i wjazd zostały starym zwyczajem wybrukowane kamieniami.

O całym gospodarstwie mogłabym jeszcze pisać i pisać, ale dziś chciałabym skupić się na kuchni i jadalni jaką Radek zaprojektował dla właścicieli tego siedliska.

kuchnia_jadalnia.jpg Na parterze najważniejszym miejscem jest kuchnia połączona z jadalnią. Kuchnia i duży piec z kafli ceramicznych sprowadzonych z okolic Wrocławia ogrzewa cały dom. Podłoga w kuchni i pozostałych pomieszczeniach wykonana jest z pięknych szerokich dech modrzewiowych olejowanych i pastowanych, dzięki czemu patynuje się z roku na rok i z roku na rok jest bardziej szlachetna. Kuchnie wykonano z trzech pieców kaflowych z jednej strony znajduje się nowoczesna kuchnia ceramiczna, a z drugiej stara płyta z fajerkami i paleniskiem.

Zamiast tradycyjnych frontów w szafkach, Radek zaproponował właścicielom fronty z materiału co dodatkowo podkreśliło wiejski styl całej kuchni. W jadalni stoją kredensy z pysznymi ciastkami, specjalność gospodyni domu..

a jeszcze ta cudna zieleń na ścianach, piękna-zobaczcie zdjęcia z tej realizacji…

15.jpg 14.jpg

10.jpg 03.jpg 3.jpg


jadalnia01.jpg jadalnia.jpg

kredens.jpg piec.jpg salon_jadalnia1.jpg

Co myślicie o tym projekcie kuchni ?

Zobacz też:

Projekty kuchni dla osób starszych

Pozdrawiam 🙂

Schudnij Na Wiosnę! Zamów Ułożony Pod Ciebie Jadłospis Diety Proteinowej Kliknij TUTAJ

Reklamy