mala_kuchnia-082.jpg Pokaże Ci kilka ciekawych projektów kuchni, które pomimo małej przestrzeni a dzięki niestandardowym rozwiązaniom i odpowiednio dobranym materiałom są funkcjonalne jest w nich więcej światła i powietrza są też piękne i oryginalne.

Teraz najważniejsze !!! Kilka wskazówek

mala_kuchnia-06.jpg Jeśli masz małą kuchnię nie zabuduj jej meblami od podłogi aż po sufit.!! Takie rozwiązanie sprawi, że kuchnia będzie się wydawać jeszcze mniejsza i jeszcze ciaśniejszej niż jest w rzeczywistości, a nie o to chodzi. Mała kuchnia potrzebuje niskich szafek. Jeśli chcesz optycznie powiększyć i pogłębić kuchnię użyj frontów szklanych w wybranych szafkach. Skup się na tym jaką główną funkcje ma pełnić Twoja kuchnia. Jeśli jej najważniejszą rolą ma być przygotowywanie i spożywanie posiłków skup się tylko na tym.

Ostatnio bardzo modne jest zabudowanie wszystkich sprzętów, ale jeśli masz małą kuchnie nie wstawiaj obok siebie mikrofalówki, tostera, expresu do kawy i piekarnika. Zastanów się, czy rzeczywiście potrzebujesz wszystkich tych urządzeń. Jeśli rzadko odgrzewasz coś w mikrofalówce, czy robisz tosty to nie kupuj tych sprzętów do zabudowy. Kup oddzielnie te urządzenia i postaw na samodzielnych półkach.

Nie stawiaj na blacie w kuchni drobnych akcesoriów jak pojemniki, noże, pudełeczka, solniczki, stolniczki, butelki itd. Zagraci to dodatkowo małą kuchnię i nie będzie dobrze wyglądać. Jeśli lubisz mieć takie rzeczy na „wierzchu” spróbuj je powiesić na ścianie za pomocą magnetycznych tablic, lub powieś na specjalnych uchwytach, mozesz w ten sposób zawieścić również garnki, patelnie itd. Staraj się aby kuchnia była uporządkowana.

mala_kuchnia04.jpgW tej małej kuchni zabudowano lodówkę oraz zmywarkę i ustawiono je na przeciw siebie. Dzięki temu kuchnia jest przestronna i widna. Zwróć uwagę na otwarte półki, w których pochowano, mikrofalówkę, naczynia, książki kucharskie. W górnych szafkach wstawiono przeszklone fronty. Zwróć uwage na podłogę, która została powiększona optycznie poprzez dywnaik w podłużne pasy. Dzięki tak zestawionym meblom i dodatkom mała kuchnia wygląda pięknie.

malakuchnia07.jpgMała kuchnia lubi mieszankę kolorów i faktur. Odpowiednio dobrane powiększą małą przestrzeń. Otwórz mała kuchnię na inne pomieszczenia. Nie zamykaj jej drzwiami. Możesz też postawić wyspę kuchenną, która może stać się miejscem przygotowywania i spożywania posiłków. Wyspa kuchenna może też pełnić funkcję dodatkowego miejsca do przechowywania, możesz umieścić w niej naczynia lub sprzęt kuchenny.Jeśli lubisz otwarte szafki np. pod zlew to użyj ich a efekt na pewno Cię zachwyci.

Kilka ciekawych projektów kuchni.

zlew_na_nogach

mala_kuchnia.07

small-kitchen-design-01

mala_kuchnia-06

mala_kuchnia.05

mala_kuchnia.04

mala_kuchnia-03

small_kitchen.01

mala_kuchnia

mala_kuchnia-08

hit counter

Zobacz też:

Projekty kuchni
Pozdrawiam:)

Schudnij Na Wiosnę! Zamów Ułożony Pod Ciebie Jadłospis Diety Proteinowej Kliknij TUTAJ

Reklamy