Zacznę od tego, że projekty kuchni, które ostatnio zrealizowałam miały bardzo ograniczone budżety. W tych projektach zabrakło pieniędzy na ścianę nad blatem, pomiędzy meblami. Okazuje się jednak, że jak się nie ma za dużo pieniędzy, to człowiek staje się bardziej twórczy.

img_personalstyle_ss3.jpg

Urządzając własną kuchnię kilka lat temu, zastanawiałam się nad tym, co położyć na ścianę pomiędzy meblami. Ponieważ nie miałam zbyt dużego wyboru i czasu, położyłam najprostsze płytki ceramiczne, jakie udało mi się dostać w pobliskim markecie budowlanym. Nie pomyślałabym o ich zmianie, gdyby nie ostatnie projekty kuchni. Od tego czasu właściwie ciągle zastanawiam się co z nimi zrobić i pewnie dobrze, bo dzięki temu odświeżę co nieco wygląd mojej kuchni.

Dziś pokażę Ci jak możesz odmienić wygląd kuchni zmieniając jedynie ścianę nad blatem pomiędzy meblami. Zajmie Ci to niecały dzień i nie wydasz na to więcej niż 200 pln.
Będziesz potrzebować tapeta_samoprzylepna.jpg

Tapetę samoprzylepną ( wybierz wzór, kolor, który Ci się podoba)

Duży arkusz papieru lub tektury, aby zrobić szablon/wzór.

plexi.jpgSzkło akrylowe nazywane też pleksiglas, pleksi dostępne w marketach budowlanych, u szklarza czy u producentów okien. Może być w różnych kolorach i wzorach w zależności od producenta.

Śruby do ściany i zaślepki.

Narzędzia

Ołówek

Nożyczki

Metrówka

Ostry nóż, taki jak do cięcia szkła

Papier ścierny do wygładzenia krawędzi plexi

Wiertarka

Wykonanie

szklo_1.jpg szklo_2.jpg szklo_3.jpg szklo_4.jpg

  1. Zmierz długość ściany, która chcesz zmienić. Przenieś te wymiary na papier i wytnij szablon.
    Postaraj się to zrobić bardzo dokładnie, ponieważ od tego wzornika wykroisz płytę z plexi.
  2. Przenieś wymiary i kształt ściany z wzornika na płytę z plexi (najlepiej odrysuj sobie wzór zmywalnym mazakiem) i utnij właściwe wymiary. Możesz to zrobić ostrym nożem do szkła. Jesli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z cięciem plexi, zanieś płytę do szklarza, niech wytnie ją za ciebie. Jeśli po wycięciu, krawędzie są poszarpane, możesz je wygładzić papierem ściernym.
  3. Przymierz wycięta płytę z plexi do ściany na której ma wisieć. Jeśli pasuje, wywierć otwory na śruby w rogach płyty.
  4. Czas na tapetę. Wytnij kwadraty o bokach 10 x 10 cm. Tutaj możesz poeksperymentować. Możesz wyciąć inne kształty czy wielkość, możesz też dobrać inne kolory.
  5. Odklej papier z wyciętych kwadratów i przyklej je do ściany. Zostaw odstep około 3-4 milimetry, aby storzyć efekt fug.
  6. Po przyklejeniu kwadratów, za pomocą śrub, przykręć wyciętą plexi do ściany, a otwory zakryj zaślepkami.

Bogata oferta producentów daje ogromny wybór wzorów, kolorów, faktur, materiałów od kamienia, glazury, drewna, paneli, tapet, laminatu poprzez szkło, aluminium na blasze kończąc. Każdy z nas ma też swoje własne pomysły, dzięki, którym kuchnia jest niepowtarzalna.

Jeśli macie większy budżet na ścianę, oto kilka projektów kuchni, w których wykorzystano zarówno nowe materiały jak i te tradycyjne.

kitchen-backsplash2-rs.jpg backsplash11.jpg backsplash21.jpg

kitchen-backsplash5-rs.jpg kitchen-backsplash8-rs.jpg cookinglite.jpg

ge-monogram-kitchen031.jpg kitchendesign-21.jpg kitchendesign-36.jpg

backsplash3.jpg blacksplash_plytki.jpeg recycled-aluminum-tile-backsplash.jpg

backsplash_black_and_white.jpg backsplash_green_glass.jpg backlsplash_kamienie.jpg

Zobacz też:

Projekty kuchni

Pozdrawiam:)

Schudnij Na Wiosnę! Zamów Ułożony Pod Ciebie Jadłospis Diety Proteinowej Kliknij TUTAJ

Reklamy